+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

11 Apr 2018

You are ENOUGH! aneb jsi perfektní přesně taková, jaká jsi!

//
Comments0
/
Jsi Perfektní…
v tomto okamžiku, ve tvé momentální podobě, přesně taková, jaká jsi právě teď!
Jsi dokonalým ztělesněním každého okamžiku, jsi zkušeností a poučením ve svém životě, stejně tak jako tvoje osobnost, tělo, přítomnost… celý tenhle balíček je zároveň perfektní reprezentací tvého vnitřního vědění.
A právě to vnitřní vědění je již Dokonalé.
Je až absurdní, jak dokonalá a perfektní JSI!
5...
Já vím… možná právě teď, (po přečtení této poslední věty), protáčíš panenky a chytáš se za hlavu. Možná tvůj vnitřní kritik právě utrpěl šok a křičí na tebe zevnitř: ‘Ne, to teda nejsem!’
Je možné, že jsi opravdu pocítila určitý stupeň odporu, nesouhlasu či dokonce frustrace. Potom je ovšem načase zatočit s těmito svazujícími a omezujícími přesvědčeními, která Ti našeptávají, že nejsi úplná, důležitá a milovaná!
Tohle neznamená, že už nemůžeš dosahovat svých cílů a růstu, naopak! Budeš pokračovat v cestě, příležitostně se potýkat se svými chybami, které budou zároveň tvými učiteli. A dokonce i když nejsi bezchybná, neznamená to, že nejsi dokonalá TAKOVÁ, JAKÁ JSI! Jsi perfektní z hloubky tvojí bytosti. 
Jsi dokonalá už jen tím, že JSI.
Nemusíš čekat až zhubneš 10 kilo, až získáš svoji práci snů anebo až sbalíš toho sladkého kluka, kterého už měsíce tajně špehuješ v posilovně.
Můžeš si to uvědomit hned TEĎ!
Aby jsi objevila svůj obrovský potenciál, potřebuješ začít se silným a pevným základem hodnocení a sebelásky. Nečekej na to, až dosáhneš svých cílů, aby sis uvědomila svou vlastní hodnotu! Právě naopak! K dosažení svých cílů zkrátka musíš začít VĚŘIT, že jsi HODNA jejich dosažení! Začni věřit, že jsi ÚPLNÁ už teď!
Ty. Jsi. Úplná. Dokonalá. Perfektní. Přímo tady a teď. Právě tam, kde teď v životě jsi.
Problém je ten, že pokud se tak necítíš, možná ani nebudeš schopna začít. ‘Chtěla bych tuhle práci, na kterou se perfektně hodím, ale nevěřím, že jsem úplná.’, tohle Ti šeptá vnitřní kritik.
Přestaň si klást překážky a kritizovat se.
 23.
Tím, že dáš svému vnitřnímu kritikovi povolení rozdrtit svůj potenciál, odevzdáš mu tím i svou moc žít život podle svého nejvyššího záměru a přání. Navíc tenhle vnitřní kritik vidí realitu hodně zkresleně tím, že posiluje naše vnitřní nejistoty a pochybnosti. Super trik, jak můžeš rozlišit skutečnost mezi vnímáním vnitřního kritika, je porovnat své sebe-poznání s tím, jak tě vidí někdo, kdo tě má opravdu rád.
Možná máš skvělou kamarádku, která tě nemůže přestat chválit. Anebo ti tvůj přítel velmi často připomíná, co všechno na tobě miluje a obdivuje. Dokonce i kolegové nebo úplní cizinci mohou odrážet naše obdivuhodné a silné stránky.
Pokud ztratíš vědomí o svých hodnotách, uvědom si, že se stačí podívat kolem sebe a nepotrvá dlouho, než se znovu potvrdí tvá velikost skrze odrazy těch, kteří tě milují nejvíce. Nauč se na sebe dívat očima těch, kteří v tebe opravdu věří!
Jejich úhel pohledu, víra a sebejistota v Tebe, se často ukáží odlišně než jak se vidíš Ty sama.
Jediná cesta, jak mít vnitřního kritika pod kontrolou je uvědomění, že jsi Perfektní již tady a teď. Začni tím, že začneš pozorovat své myšlenky a jakmile se přistihneš, že se podceňuješ, porovnáváš se s ostatními a zkrátka si zase nalháváš, že nejsi ‘enough’- nejsi dost dobrá, zastav se a uvědom si, že tohle má na svědomí právě vnitřní kritik. To on má tendenci porovnávat náš úspěch a život s životy ostatních, dokonce porovnávat i naši vlastí originalitu.
Porovnávání našich životů s ostatními je tak ubíjející a nemá to žádný smysl. Obdivuj svoji VLASTNÍ existenci! NIKDY TU NEBYL A NIKDY ANI NEBUDE NĚKDO TAKOVÝ, JAKO JSI TY! Můžeš strávit celý život tím, že se budeš s někým porovnávat a nebo se zastavíš a uvědomíš si svoji sílu a zářivost!
Vnitřní kritik často využívá právě momentů, kdy se cítíš emočně velmi nízko a nevyrovnaná. Začni si to uvědomovat a všímat si toho a on tak začne slábnout. Neber si jeho smyšlenky a falešné příběhy k srdci. Pracuj s tím.
Ptej se: Jak se teď cítím? Co se mi tím snaží říct? Jaký stín právě vychází na povrch, abych si ho všimla a zapracovala na tom?
Pokud máš právě těžké období, jen si připomeň, že VŠE CO PROŽÍVÁŠ JE SOUČÁSTÍ BALÍČKU, KTERÝ NÁM BYL DAROVÁN ZÁROVEŇ SE ŽIVOTEM. TVÉ EMOCE, TĚŽKÉ I TY PŘÍJEMNÉ, JSOU KRÁSNÉ A DĚLAJÍ TĚ TÍM, KÝM JSI – ČLOVĚKEM.
Buď svým vlastím hrdinou v zářivé zbroji! Vyhoď z hlavy všechnu tu nepravdivou kritiku a vědomě se rozhodni, že už ji nebudeš tolerovat! Už jí nebudeš věřit. Ze začátku to nemusí být jednoduché a proto buď TRPĚLIVÁ.
7086e110148c43f5a9d34504e1feabbe
Pokud se vnitřní kritik objeví, otevři své srdce k pochopení a sobě-soucitu. Co by ti mohlo pomoci je, že si sebe sama představíš jako malé dítě. Právě k dětem se chováme hezky, s péčí a soucitem. Tak proč by ses k sobě měla chovat jinak?!
Udělej hluboký nádech a řekni si:
‘MILUJI SE A PŘIJÍMÁM SE BEZPODMÍNEČNĚ TAKOVÁ, JAKÁ JSEM PRÁVĚ TEĎ.’
Pokud se někdy přistihneš v situaci, kdy se budeš porovnávat s ostatními nebo zaznamenáš ‘hlas’ vnitřního kritika, řekni si tuhle větu a buď svou největší podporou!
Nejlepším druhem lásky je láska bezpodmínečná, bez předsudků a podmínek. Nehledě na to, jakou máš právě velikost, jak upravená jsi, jestli exceluješ ve škole či práci – tahle láska JE V TOBĚ VŽDY PŘÍTOMNÁ.
A proto Tě vyzývám, ‘koupej’ se v této lásce. Vyživuj ji a sleduj, jak roste.
Tvoje láska má sílu léčit! Tak se zhluboka nadechni a udělej první krůček!
YOU ARE ENOUGH!

Leave a Reply