+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

13 Apr 2018

Téma, o kterém jsem nechtěla nikdy psát…

//
Comments0

Všechny výzvy jsou tu pro to, aby nás posilnily! Jen je důležité se přestat koukat na zavřené dvěře a dát možnost vejít světlu, z otevřeného okna za námi.

Jakmile jsem skončila mindfulness výcvik pro trenéry v Thajsku, jela jsem si oddychnout na Bali (ono se to nezdá, ale mít program od 5:00 do 22:00 je docela mentálně i fyzicky náročné). Věděla jsem, že tentokrát neudělám tu chybu a neskočím zpátky po hlavě do běžného koloběhu života, ale že se nejdříve pomalu sladím se svojí změnou. Ta proběhla během 3 týdnů v kopcovítém rekreačním centru, ukrytém mezi vrcholky hor a políček juky v kambodžském pohraničí.

ja a kievDo Thajska jsem si jela nejen pro certifikát mindfulness trenéra, ale taky ujasnit si, kam chci posunout můj vztah s partnerem.

Tohle je téma, o kterém jsem nechtěla nikdy psát, pro mě velmi citlivé a řekla jsem si, že to “public” nepůjde, nicméně dneska je nejspíš ten správný čas a chci se s tebou o svůj příběh podělit. Věřím, že může být inspirací právě tobě.

Když jsem se s mým partnerem poznala, bylo to jak z pohádky. Potkali jsme se v letadle a během dvou měsíců jsem začala žít život svých snů v Karibiku. Samozřejmě nebylo to jen růžové a potkávalo nás neustále spoustu výzev. Já bych před nimi normálně utekla, nicméně tím, že jsem byla v Mexiku mi to nedovolilo a já se naučila výzvám ve vztahu čelit. (Jeden z hlavních důvodů dnešních singles je: Nechtějí čelit problémům ve vztahu a tak raději jednoduše věci vzdají a odchází)

Já to nevzdala a když se moje emoční vysílení a problémy začaly zhmotňovat ve formě migrény a úzkostí, našla jsem si hypnoterapeutku a NLP koučku, která mi s tím během určitého období intenzivně pomáhala, až veškeré symptomy zmizely. Jeli jsme s partnerem dál, zase období pohádky a pak přišla další výzva. Musela jsem odletět do Čech, jelikož jsem měla nadomlouvané konference a festivaly, kde jsem měla přednášet. To odloučení bylo šílené. Tři měsíce od sebe. Cítila jsem, jak všechno, co jsme za tu dobu vybudovali se pomalinku rozkládalo. Časový posun, nemožnost spolu mluvit v domluvené časy kvůli pracovním povinnostem nás od sebe začali vzdalovat. Sdílení se pomalu vytrácelo. Takto se to opakovalo během skoro tří let několikrát, byli jsme spolu, pak zase od sebe. Někomu to může vyhovovat, což jsem si myslela, že k této skupině patřím i já, ale zjistila jsem, že odloučení delší jak měsíc je pro mě emočně náročné.

2Začali vylézat další kostlivci ze skříně a já jsem si říkala, že to spolu překonáme. Učila jsem se trpělivosti, a dělala všechno pro to, abychom mohli být spolu na jednom místě. Moje nejčastější téma s mým koučem bylo: vztah a spokojenost ve vztahu a jak mohu já být lepší ženou pro svého muže. Ani jeden koučink nepřišel vniveč. Všechna tahle práce byla práce na sobě a díky mému partnerovi jsem se stala člověkem, který si váží sám sebe a respektuje se. Zároveň jsem si začala pomalu uvědomovat, že nemůžu předělat samu sebe, aby byl spokojený. Ani on nemůže být někým jiným, abych byla spokojená já.

Začala jsem si uvědomovat, že naše životní hodnoty a vize se začaly měnit a stejně tak jsme procházeli proměnou i my dva. Říkala jsem si jak to? Vždyť jsme to měli na začátku tak stejné a harmonické? Ale tyto věci se dějí. Je možné že jeden z partnerů na sobě pracuje víc a tak roste a najednou se nůžky začnou rezevírat a je to v pořádku. Můžeme v tomto vztahu zůstat, ale můžeme se rozhodnout z něj také odejít. Jak poznám že je ten správný čas?

Pro mě jsou to emoce. V momentě, kdy převládají emoce utrpení než lásky a spokojenosti. Ale připustit si to? Říct si, že se mi teď rozpadlo to, co jsem si tak pracně budovala a teď od toho odejít? To se mi prostě nechtělo!  Chtěla jsem vyzkoušet úplně všechno, protože jsem se naučila za vztah bojovat. Nevzdávat to. Trvalo mi dalšího půl roku, než všechno do sebe zapadlo a mohla změna proběhnout v té nejlepší možné formě.

Je třeba dát čas věcem, které potřebují dozrát

Nemůžeme chtít, aby se dítě narodilo za 3 měsíce, nebo aby jablko dozrálo za jeden den. Jsou věci, které nijak neuspěcháme a pokud ano, způsobí v nás jedině utrpení. Proto se vyplatí po vynaložení všechny naší energie počkat. A vesmír nám pomůže, podpoří nás.

two roadsThajsko mi přišlo jako dárek z vesmíru. Byl to potřebný čas o samotě k poskládání si skládačky. Měla jsem několik koučinků s mými učiteli, buddhistickými mnichy, a odcházela jsem většinou s pláčem. Uvědomovala jsem si, jak je můj partner fantastická bytost, plna lásky a štědrosti, zároveň jsem věděla, že naše přirozenost je tak odlišná, že nám vytváří neustálé konflikty a naše odlišné životní hodnoty nám způsobují hádky, které nás vyčerpávají. Chtěla jsem to zkusit ještě jednou a ještě jednou a nevzdát se.

S nadšením jsem přijela z Thajska domů a chystala jsem se do Mexika. Najednou jsem ale věděla, že se to nestane. Najednou mi moje intuice řekla, že už nemusím trpět. Můžu být šťastná. Moje hlava však pokračovala ve svém nasazení a rozhodnutí odletět. Intuice k nám většinou promlouvá prostřednictvím našich pocitů. Když jsem s ním mluvila, rozčilovalo mě snad úplně všechno. Říkala jsem si, co se děje? Proč? Když ho miluju?

Nemusíme od partnera odcházet, až když se začneme nenávidět. Stačí, když si uvědomíme, že naše cesty jsou už odlišné a s láskou se můžeme rozejít. Ano, bolelo to, ta představa, že už se nebudu moct schoulit v jeho objetí, zároveň jsem věděla, že pokud se miluju a miluju jeho, je to pro mě to nejlepší možné řešení. Dát sobě i jemu možnost, mít vedle sebe někoho, kdo je v souladu s jeho bytostí kompletně.

Tomuto fantastickému muži jsem vděčná za to, jaká jsem dnes. Za to, že mám ve svém životě více klidu, pořádku a harmonie. Děkuji mu za každou minutu jeho trpělivosti a každé laskavé slovo, které pro mě měl v mých emočních obdobích, kdy jsem já něvěděla, co se sebou. Byl pro mě tím největším učitelem oporou a podporou a za to mu budu vždy vděčná.

A jak to mám teď? Co přišlo po několika měsíčním odbobí překonávání starých vzpomínek?

Jsem spokojená a šťastná plná energie a elánu. Začala jsem novou etapu svého života na Kanárech, kam jsem přijala rozvíjet nový podnikatelský projekt. Víc o tom, jak jsem se sem dostala v tomto článku.

15317906_1075127885918390_6685785539184226149_nMyslím si, že po každém rozchodu je dobré si dát čas sama pro sebe a hýčkat se. Protože kdo jiný by to měl udělat než já sama? Tak jsem se přihlásila do taneční školy, kde si užívám každý den při latinské hudbě pohyby svého těla, poznávám nové úžasné lidi a učím se orientovat se v novém městě. Přála jsem si poznat člověka, se kterým se budu v tanci zdokonalovat a tak mi ho vesmír přihrál. Nejen že spolu sdílíme tanec, ale smějeme se nad našemi bláznivými nápady, užívame si synchronicity okamžiků a podporujeme se v realizaci našich snů. Když máš vedle sebe někoho, kdo v tebe věří, nic není nemožné.

Když ti vesmír odebere ze života člověka, je to jen proto, aby jsi nepřišla o možnost mít vedle sebe někoho lepšího.

Možná i ty procházíš těžkým obdobím ve vztahu. To co pomohlo mě, bylo uvědomit si, jak se ve vztahu cítím, jaké jsou moje hodnoty a vize a pobavit se o tom s partnerem. Hodnoty a vize se během vztahu mění, což jsem nevěděla. Protože na začátku jsme je měli stejné. Proto je čas od času dobré si na sebe udělat čas a zeptat se, kam směřujeme, co spolu chceme tvořit a jestli jsme v tom oba šťastní a naplnění.

Pokud zjistím, že začínáme jít každý jiným směrem, je třeba si položit otázku: Co pro to můžeme udělat, abychom byli oba šťastní a pádlovali za jednu loď? Pobavit se, jestli je možné a oba chceme jít jedním směrem. Pokud by to pro jednoho z nás mělo být utrpení a museli bychom změnit naši přirozenost, je lepší ze vztahu odejít. Nikdy nedělej kompromisy na věcech, které jsou proti tvé přirozenosti (Př. Mám ráda pohyb a nemám ráda být na jednom geografickém místě. Kdyby to můj partner chtěl, bylo by to proti mé přirozenosti a ikdybych se přemlouvala, časem by to vybublalo na povrch a vznikl konflikt.) Upřímnost a autentičnost je ve vztahu základ hned ze začátku.

Pokud chceš probrat komunikaci ve vztahu nebo jak rozchod zvládnout, napiš mi. Mrkneme spolu na to a najdeme pro tebe to nejlepší možné řešení.

S láskou

Zuzzi

Leave a Reply