+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

11 Apr 2020

To přece není možný, vždyť já to tak dělám…

//
Comments0
Když jsem objevila tuto metodu, mně osobně pomohla posunout všechny vztahy na další level.
Musím tě upozornit: Je to konstantní práce a každý den je třeba si uvědomovat, že jednou jsem to udělala a to nestačí 🙂 Baby steps, jako se vším 🙂
Proč je pro mě toto téma tak stěžejní? Protože jsem to zažila na vlastní kůži!!! Jak se můžou proměnit vztahy, když dáváme lásku tím způsobem, jak ji náš partner/dítě/rodič potřebuje.
😎Byla jsem stoprocentně přesvědčená, že dávám mému muži to, co pravdu potřebuje a přeje si: ocenění! Namísto toho jsem si díky mému mentorovi uvědomila, že mu dávám úplně něco jiného!!!  Vděčnost!!! Rozdíl? VELKÝ! 
Často si myslíme, že dáváme to, co druhý potřebuje.
Já byla stoprocentně přesvědčená, že mu dávám ocenění. V hlavě jsem měla- vděčnost znamená ocenění. Proto si tolik vážím člověka, který mi pomáhá vidět věci z jiné perspektivy a díky němu můžu i svoje chování vylepšovat. Nic se totiž nemůže zlepšit, pokud nevidím, že to dělám špatně, že? 😁
Tuto skutečnost jsem sdělila právě svému mentorovi.
“Nechápu, proč se můj drahý konstantně cítí nedoceněný? Vždyť já ho přece pořád oceňuji?
Můj mentor se na mě vážně podíval a zeptal se mě: “Jak ho konkrétně oceňuješ?”
Já, přesvědčená o tom, že to dělám naprosto správně, že chyba je v mém partnerovi, jsem se sebevědomým pohledem prohlásila: “Ráno medituji, on příjde ke mně do postele, políbí mě a donese mi snídani. Já mu řeknu ” Děkuji ti lásko, že jsi mi nachystal snídani.”
“TO PŘECE NENÍ OCENĚNÍ, TO JE VDĚČNOST! ” prohlásí s přísným pohledem můj mentor.
Já se zarazím a říkám si: “To není to stejný?”
“Jak by ses cítila ty, když 2 hodiny vaříš oběd, připravíš všechno krásně na stůl a pak ti řekne : “Děkuji ti za oběd.”
“No, že mě dostatečně něoceňuje nejspíš.” řekla jsem.
“Jasně! Protože ti děkuje! To je super, ale není to to, co je tvoje bytostní potřeba vyjádření lásky.” vysvětlil mi.
Já říkám: “No to máš právdu!!! To jsem si vůbec neuvědomila!!! “
WOW! Bylo to pro mě jako probuzení!
“Jak by teda mohlo vypadat ocenění?” zeptala jsem se ho.
(u nás doma jsme to neměli, neměla jsem se to od koho naučit, tím, že to partner ode mě očekával a i přes to, že mi řekl, že si přeje, abych ho víc oceňovala, ale neřekl mi konkrétně, jak si to představuje, myslela jsem si, že to dělám dobře)
Jak by ses cítila, kdyby ti partner řekl: ” Wow, to vegetariánský rizoto je fantastický. Jak jsi ho uvařila? Co jsi tam dala? Ta chuť …mmm. Uvaříš ho, jak přijde nějaká návštěva? Myslím si, že je to top!”
Konečně jsem ucítila ten rozdíl mezi “Děkuji ti za oběd” a ” Jak jsi to udělala? To je fantastciký! Povídej mi….” Ten zájem, to ocenění ….
Cítíš ten rozdíl? Možná i ty dáváš něco a myslíš si, že je to to, co druhý potřebuje, aniž by sis uvědomila, že to tak není. Pokud nemáme zpětnou vazbu dostatečně jasnou, nikdy to nezjistíme a vztahy se díky tomu stávají chladnějšími.
Mentor nám pomáhá získat nadhled a uvědomit si, jestli danou věc děláme opravdu tak, jak si myslíme, že děláme a kde je tedy problém, když tížený výsledek nepřichází.
To je jedna z věcí, proč jsem se rozhodla udělat tento webinář a vím, že je to nezbytná znalost úplně pro všechny z nás. Uvědomit si, jaký jazyk lásky potřebuji já, jaký jazyk lásky potřebují moji blízcí. Na tom závisí nejenom naše milostné vztahy, ale taky všechny naše mezilidské vztahy, souhlasíš?
Jsem přesvědčená, že by tuto metodu měl poznat úplně každý! Budu vděčná, za sdílen tohoto webináře, pokud budeš cítit, že to pro tebe má stejně velkou hodnotu, jako pro mě.
Jsem si jistá, že stejně tak, jako mě a dalším stovkám žen toto tajemství 5 jazyků lásky změnilo život, tak i tobě.

Leave a Reply