+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

9 May 2018

Světlana Nálepková-jak mi meditace změnila život

//
Comments0

Líbí se mi, že známá herečka nachází svoji životní radost v mindfulness. Proto s vámi sdílím její rozhovor.

Svou dlouholetou vášeň ke koním jste v posledních letech vyměnila za buddhismus, jak vám to změnilo život?
Dost zásadně. Díky buddhismu, který vás učí pracovat hlavně s myslí, můžu život už dnes prožívat s větším pocitem štěstí. Moje cesta byla delší, začala kdysi u jógy, pokračovala přes různé regresní terapie a vyvrcholila před pár lety v Himálaji, což byl velký zlom v mém životě. Setkala jsem se tam s tibetským buddhismem a zároveň při vysokohorských trecích poznala, co to je překračovat psychické a fyzické limity. I to mi hodně otevřelo oči a vůbec cestu k odlišnému vnímání sebe samé. Základními myšlenkami této filozofie je pěstování soucitu a lásky ke všem živým bytostem i to, že všechno je dočasné. A s tímhle vědomím se člověku hned jinak žije.

Začala jste vyučovat jógu, meditaci a práci s emocemi. Znamená to, že se pomalu vzdalujete své celoživotní profesi?
Poslechla jsem svého tibetského učitele Viveka, když mi poradil, že nejlépe do této filozofie proniknu tak, když začnu učení předávat dál. Nejdřív mě to ani nenapadlo, ale rok se s rokem sešel a okolnosti mě i mou dceru Josefínu dovedly právě až sem. Pořádáme meditační pobyty s jógou, přednáškami či koněm vedenou terapii. A pak se samozřejmě věnuji regresní terapii, se kterou mám i já bohaté studijní zkušenosti a kterou považuji za jednu z nejdůležitějších cest, jak se zbavit traumat z dětství, která pak formují celý náš život. Moje profese ale zůstane navždycky mojí srdeční záležitostí, té se vzdát nechystám. Momentálně se moc těším na premiéru svého představení Frida Kahlo – Kabaret života 19. dubna v Branickém divadle.

Mozna i ty chces ve svem zivote udelat nejakou pozitivni zmenu. Diky online kurzu Umeni meditace muzes zacit uz dneska. Vyuzij cenovou nabidku posledni jeste poslednich 24 hodin!

Umění Meditace

Zdroj: https://revue.idnes.cz/svetlana-nalepkova-serialy-pod-lupou-televize-role-fho-/lidicky.aspx?c=A170314_101302_lidicky_zar

Leave a Reply