+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

26 Feb 2020

Rozhovor pro GA magazín Co je to Mentoring a jak se využívá v praxi

//
Comments1

 

Rozhovor pro GA magazín sdílími tady s vámi!

O tom, kdo je to Zuzzi Husarová, co je to mentoring, jak se využívá v praxi a čím může být prospěšný právě vám, se dozvíte v dnešním článku.

Rozhovor s Ing. Zuzzi Husarovou, zakladatelkou mind coachingu v ČR, mindfulness expertkou a autorkou online meditačního programu Umění meditace a e-knihy Koučem sama sobě.

Mohla byste se nám představit?

Jsem nekonečný optimista a věřím, že každá situace má své řešení, i když ho momentálně nevidíme. Díky mé vlastní zkušenosti ukazuji svým studentům a klientům, že naše mysl dokáže realizovat cokoliv, pokud ji zbavíme překážek, které nám v tom brání. Díky pravidelným mindfulness výcvikem u svých mistrů, buddhistických mnichů v Thajsku jsem zjistila, že když nás naše mysl poslouchá, jsme pány našeho života a realizace našich plánu je jednoduchá. Jako business mentorka pomáhám rozvíjet strategie začínajícím koučům, mindfulness mentorům, konzultantům a terapeutům. Sama jsem si vyzkoušela, že nestačí být pouze excelentní kouč, ale je třeba mít strategii, která nám pomůže mít klienty a opravdu si našim posláním vydělávat na plný úvazek.

Co je to vlastně mentoring? Tohle slovo zaznívá ve vzdělávání čím dál častěji, ale spousta lidíneví, co si pod ním představit. 

Mentoring je profesionální vztah dvou osob, kdy mentor předává své zkušenosti a znalosti menteemu (mentorovanému). Mentor tak působí jako průvodce v určité oblasti či tématu a pomáhá menteemu nalézt správný směr či řešení. Předávání znalostí a dovedností probíhá ať už formou on-line nebo osobně na pracovišti.

Co vás vedlo k tomu, stát se mentorkou? Odkud vzešel nápad na založení NLP kouč & Mindfulness Mentor

Když už máte dlouholeté zkušenosti, je přirozené, že je chcete sdílet. Já se osobnímu rozvoji věnuji víc jak 15 let, když to v ČR teprve vše začínalo a to díky mojí mamince. Ona mě do toho „namočila“. Dnes jsem jí za to samozřejmě vděčná. Ne všichni mají čas a finance učit se od nejlepších v dálném Thajsku, Peru, USA nebo Mexiku. A proto tuto možnost nabízím skrze mě. Prošla jsem Neurolinguistickým výcvikem koučů v Peru pod vedením toho nejlepšího kouče v celé zemi a to mě přimělo sdílet svoje zkušenosti i v ČR. Existuje zde nyní spoustu koučů, za co jsem moc ráda, ale z pozice klienta je to někdy velmi těžké se rozhodnout, kdo je pro něj vhodný. Proto doporučuji se vždy dívat na reference, a autentičnost toho, o čem daný kouč nebo mentor mluví. U bych nemohla mentorovat někoho, jak řídit letadlo, protože o tom nic nevím. Ale s jistotou mohu mentorovat podnikatele nebo začínající či zkušené mediátory, protože je to to, čemu se věnuji profesně už 8 let.

Kdy by člověk měl vyhledat koučink právě u vás? Musím kvůli tomu přijet za Vámi nebo se lze spojit např. online? Jak taková spolupráce probíhá?

Pokud je klient v situaci, kdy chce realizovat svůj projekt, ale ztrácí se na poli podnikání, je toho na něj moc a neví, kde začít, jak získat klienty, jak to úspěšně rozjet, je to vhodný moment na koučink. Vedle business koučinku také pomáhám lidem v oblasti vztahů, ať už pracovních, tak osobních. Často mě klienti vyhledávají v momentě, kdy mají krizi ve vztahu, nebo dlouhodobě ve vztahu nejsou a touží po něm. K tomu neodmyslitelně patří práce se sebevědomím, sebeláskou a určení si hranic. V neposlední radě mentoruji lidi ohledně zvládání stresu, zlepšení paměti a zbavení se trémy. K tomu používám nyní velmi oblíbenou techniku Mindfulness. Pracuji s klienty a firmami po celé Evropě a občas i z Latinské Ameriky (El Salvador, Peru, Kostarika ATD…) Z toho vyplývá, že i když cestují velmi často do ČR, převážně podporuji svoje klienty on-line. Na základě mých zpětných vazeb od klientu vím, že on-line koučink je dostatečně autentický a dosahujeme fantastické výsledky, stejně tak

jak při živých setkáních. Klienti k tomu potřebují pouze internet a smartphone nebo PC. Dnešní moderní doba nám pomáhá podpořit lidi, nehledě na jejich lokalitě. Mentoring a školení provádíme ve třech jazycích, češtině, angličtině a španělštině. Spolupráce probíhá na dlouhodobé úrovni. Minimálně 2 – 6 měsíců. Já garantuji výsledky klienta s takovou jistotou, že kdyby je nedosáhl, nemám problém mu vrátit peníze.

….kompletní rozhovor najdete na stránkách online magazínu.

1 Response