+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

28 Jul 2018

ROZHOVOR O KOUČOVÁNÍ SE ZUZZI HUSAROVOU

//
Comments0
/
 1. Setkáte se s někým, kdo tvrdí, že se mu v životě vše daří a ve firmě mu jde vše jak má.
  Jak ho přesvědčíte, že potřebuje Vaši pomoc?
  V prvé řadě bych mu pogratulovala, že je fantastické, že se mu v životě vše daří a jestli chce se mnu sdílet recept, který na to má. Určitě by mě to obohatilo. Zároveň vím, že hodně mých koučovacích sezení začíná: ” Všechno je v mým životě super……….No, všechno, až na jednu věc…”
 2. Co když říká, že to zvládne sám.
  Koučování nikdy nevnucuju. Inspiruju vlastním příběhem, příběhem mých klientek. Pracovat s někým, kdo nechce, je ztráta času a peněz jak pro klienta, tak pro mě. Kouč pracuje s lidmi, kteří opravdu chtějí. Dosahují se pak výsledky opravdu snadno a v rychlosti světla.
 3. Kouč hodně pracuje s otázkami. Proč to dělá?
  Protože věří ve schopnosti člověka hledat odpověď. Hledá potenciál toho, kdo jej navštívil. Neradí mu, nekáže.
 4. Jak tedy pomůže člověku dostat se z problému?
  Kouč pomáhá nalézat řešení, probudit síly, které v sobě kllient má, aby dokázal co nejlépe fungovat v práci i v životě a využíval svůj plný potenciál k řešení všeho, co se mu během dne naskytne.
 5. Jak zjistíte, co je potřeba řešit?
  Na první schůzce se vždy s klientem domluvíme na cíli, k němuž chce dojít. A pracujeme s otázkami a odpověďmi.Koučování je pozitivní záležitost, protože staví na tom, co v člověku je.

Pracuj na svém potenciálu(silných stránkách) a vynikneš – to je princip koučinku.

6. Jak vypadají otázky, které budují sebevědomí?                                                                                                           Otázky si kouč nemůže předem připravit. Musí reagovat na danou situaci. Ale v principu jsou to ty, které vás nutí dívat se dopředu. Takže není správné se ptát, proč se mi to zase nepovedlo. V tom proč je skryto hledání důvodů, viníka, slabiny. Ale položit si otázku: Co můžu udělat příště jinak?

7. Myslím, že někomu může koučovací rozhovor připadat i nepříjemný.
Je na nás jestli chceme opustit starou cestu, která nefunguje, i když to může někdy bolet. Kouč klade otázky proto,
aby se člověk zamyslel, krok za krokem dělal změny v sobě samém. Jako kouč se nejen ptáte, ale také
poodhalujete, co se skrývá za odpověďmi. Při takové práci je důležitá oboustranná důvěra.

8. Jak má klient zajištěno, že nebude zklamán? 
Kouč je člověk, který vás inspiruje svým životem. Pokud je to vyrovnaná osobnost, která vás inspiruje, je to ten správný kouč. Pokud se s ním cítíte v bezpečí, máte v něj důvěru, je to v pořádku. Výsledky záleží vždy na obou stranách, kouč dá 100 % odbornost, vy jako klient dáte 100% ze sebe.

Pokud si chceš koučink vyzkoušet, mám poslední místo na tento měsíc. Ozvi se mi. Vše probíhá online, přímo v tvém obyváku 🙂

Leave a Reply