+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

12 Mar 2018

Recept na láskyplný vztah aneb máte ty správné ingredience?

//
Comments0
Pokud trávíte čas na sociálních sítích, téměř každých pár minut lidé přidávají na Facebook, Instagram či jiné sítě nové a nové fotky úžasných vztahů nebo píší příspěvky o skvělých zážitcích a vztazích, které prožívají se svou rodinou, partnery či přáteli. Jistojistě jste už také natrefili na hashtagy jakou jsou: #zdravevztahy #úžasnývztah metoonebo #vztahsnu atd. Otázkou však je, zda jsou naše vztahy opravdu tak ‘úžasné’ jako hashtagy, kterých jsou sociální sítě přeplněné. Ptáte se, jak takové vztahy udržovat? 
Pokud máte ten správný recept, je mnohem jednodušší očekávaných výsledků dosáhnout. Občas mohou být totiž lidské vztahy komplikovanější a ne každý ví, jak začít a co dělat.
Takže… co je to vlastně ten ‘láskyplný vztah’? Na tuto otázku se váže velmi široká odpověď a nakonec není úplně snadné ji definovat přesně. A přece, nejlépe bych odpověděla tímto citátem:Plants in a Window --- Image by © Royalty-Free/Corbis

‘Láskyplný vztah nechává okna i dveře otevřené dokořán. Spousta vzduchu zde proudí a zároveň se nikdo necítí být polapen. Vztahy v takovém prostředí vzkvétají a proto nechejte okna i dveře otevřené a nezapomínejte na empatii. Pokud člověk, kterého milujete, má ve vašem životě být, všechna okna i dveře celého světa jim neznemožní odejít. Důvěřujte.’ – Neznámý autor

A nyní si dovolím vám představit to, čemu říkám již zmíněný Recept pro Láskyplný Vztah‘.
4 DŮLEŽITÉ INGREDIENCE:
  1. Mějte se rádi. Pěstujte přijetí toho, kým jste a co milujete. Přijetí sebe vás posilní, nikdo a nic vám potom nebude moci     bránit mít se opravdu rád.                                                                         ‘Milovat sebe není marností, nýbrž přirozeností.‘ – Katrina Mayer
  2. Buďte si vědomi sami sebe a rozumějte svým potřebám a také tomu, co očekáváte od svých blízkých. Pochopení lidské přirozenosti a fungování mysli je klíčové.RECEPY
  3. Nalezněte svůj vnitřní mír. Vytvořte mír nejprve v sobě a poté jej budete automaticky vyzařovat. To nejlepší na tom je, že mír máte již každý v sobě, čekající jen na to, až si ho uvědomíte a necháte jej projevit se. Začněte meditovat alespoň 15 minut denně a dovolte tichu vést vás do centra sebe sama, do jádra života.                                                                                  ‘Péče o sebe sama je důležitá. Když si uděláte čas na doplnění energie, bude vám umožněno přirozeně pomáhat ostatním. Prázdnou nádobou nelze pomoci.‘ –  Eleanor Brownn
  4. Milujte vědomě. Nezacházejte tak daleko, aby se dotyčný ve vztahu necítil dobře a svázaně, bolestivě. Bez ohledu na to, jak dobrým člověkem váš milovaný je, vždy milujte vědomě. Pomůže vám to směřovat energii rovnoměrně do všech aspektů života, což vytváří rovnováhu, štěstí a naplnění.
POSTUP aneb 7 klíčů ke spokojenosti:
Všechny ingredience smíchejte dohromady a použijte je jako základ. Takovou silnou základnu, na kterou se můžete spolehnout. Odtud se dostanete k jednotlivým krokům receptu:
lucky
1. Milujte opravdově, řiďte se tím, jak to cítíte a nikdy nelitujte úsilí, které jste do vztahů vložili. Nezapomínejte na to, že pravá láska přichází s odpovědností a klíčem je přijmout vaše milovné takové, jací jsou. Se všemi jejich ‘nedostatky’ a slabými místy. Respektujte je a buďte trpěliví, chápaví a pokud chtějí, podpořte je v bytí nejlepší verzí sebe sama. Taková láska přináší ochranu a bezpečí.
2. Respektujte svého partnera. Vůbec tu nejde o ‘výhru či ztrátu’, ale o lásku a respekt ke druhému i sobě. Vždy však respektujte tak, jak to vnitřně cítíte. Respekt je odrazem vašeho charakteru.
3. Važte si maličkostí a neberte své milované jako samozřejmost, protože taková láska je jen povrchní. Uvědomujte si každičkou společnou chvilku plnou smíchu, radosti a přítomnosti, která vás obklopuje a vzpomínky, které vytváří. Buďte si vědomi každého okamžiku a prožívejte jej autenticky a naplno. Nic není stálé a vše se mění. thank you
4. Vnímejte vděčnost a říkejte ‘děkuji’ častěji. Není většího daru, než věnovat vašim blízkým více pozornosti, péče a času. To je totiž opravdovým darem.
5. Se svými blízkými komunikujte častěji a otevřeně. Autentická otevřenost, ta tzv. přímo od srdce je pro zdravý vztah velmi důležitá. Říkejte, co si myslíte a co cítíte pravdivě. Nebojte se, že vás druhý zavrhne nebo odmítne, spíše naopak. Pokud se otevřete a vyjádříte své pocity, dáte tak druhému najevo svoji upřímnost a otevřenost. Také se nebojte požádat o to, co cítíte, že potřebujete. Možná totiž druzí nevědí, co si přejete a co potřebujete, protože se jim to třeba bojíte říct.
6. Nebojte se o vztahu ať už s partnerem či blízkými mluvit. Můžete si dokonce zapsat své potřeby a thank youpoté je společně prodiskutovat. Pokud tomu budete oba otevření, můžete v zapisování plánu pokračovat společně a poté sledovat, zda se něco změnilo. Nebojte se zdánlivého neúspěchu a pokud se něco nedaří, klidně se k daným věcem znovu vraťte.
7. Podporujte své blízké, respektujte jejich sny a přání a pokud to tak cítíte, nebojte se jim je pomoci uskutečnit. Buďte s nimi trpěliví  a chytněte je pevně za ruku, kdykoli bude potřeba. Budou se tak cítit bezpečně a milováni každý den.
NUTRIČNÍ HODNOTY:
1 vztah obsahuje: 100% Rovnováhu, 100% Štěstí, 100% Pochopení, 100% Naplnění, 100% Lásku.

Leave a Reply