+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

18 Dec 2018

Kundalini 101: 5 způsobů, jak vám tento styl jógy pomůže vytvořit život, který chcete!

//
Comments0
/

Cítíte, že potřebujete ve svém životě změnu, vytvořit si zdravější návyky a také pravidelnější praxi? Popřemýšlejte o Kundalini józe! Zde je důvod, proč právě tohle funguje!

Jste připraveni objevit své životní poslání a aktivovat svůj plný potenciál? Kundalini jóga je prastarý druh cvičení, který vám pomůže získat více energie a transformovat život, který žijete. Je docela snadný způsob, jak se naučit začlenit tyto praktiky do své praxe a života! Mantry, mudry, meditace i krije (uzavřený soubor cviků) budete chtít zanedlouho praktikovat každý den.
Kundalini jóga je jóga hlubokého uvědomění a transformace. Pokud začnete praktikovat právě kundalini jógu je pravděpodobné, že zažijete magický posun! Ještě předtím, než jsem začala praktikovat kundalini jógu, jsem se stala certifikovanou učitelkou hatha jógy a oba dva styly miluji! Nicméně, když se potřebuji zbavit omezujících přesvědčení nebo se osvobodit od všemožných strachů, kundalini jóga je v ten moment tím pravým! Zde je proč! :
1. Kundalini jóga dokáže odstranit bloky ve vašem energetickém poli.
Kundalini jóga je magická věda, který využívá zvuky, mantry, léčení energií, cvičení a meditace k uvolnění traumat z energetického těla, které obklopuje tělo fyzické. Právě toto pole, známé jako aura, v sobě drží všemožná ‘zranění’. Když jsou tato ‘zranění’ zahojena, může dojít k tzv. záření – magnetické frekvenci, která čerpá z krásy, lásky a světla. Přitahování nadbytku do života začíná v energetickém těle – ne v mysli.
Kundalini jóga nám pomáhá rozpoznat, že hojnost je naší přirozeností a žít z našich srdcí je nejjistější cestou k prosperitě. Když dokážete naslouchat šepotu srdce, dokážete se dostat do magnetické síly vesmíru, kterou je láska. Když žijete v této frekvenci lásky, pocítíte vděčnost. Podobné se přitahuje, a proto vděčnost přitahuje více vděčnosti.
Mnoho lidí cítí, že udělali všechno možné i nemožné, aby vytvořili život, který chtějí, ale stále mají pocit jakoby někde uvízli. Kundalini jóga je technologický zázrak, který dělá nemožné prostřednictvím zákonů kvantové fyziky a energie.
2. Kundalini jóga dokáže ztišit mysl.
Praxe kundalini jógy ztišuje myšlenky, které vás udržují ve strachu, nejistotě a neschopnosti pohnout se kupředu. Praktikováním toho druhu jógy mohou srdce a duše vzkvétat. Srdce je ukazatelem cesty k našemu nejvyššímu potenciálu, nikoliv mysl! Avšak hlas našeho srdce je často příliš tichý. Může být snadno překřičen vířícími myšlenkami mysli. Pokud je srdce v souladu s posláním duše, všechno proudí. Naše citlivost se probouzí a intuice se otevírá. Můžete se zbavit bolesti minulosti a strachu z budoucnosti tím, že si budete více a více vědomi přítomného okamžiku.
Dechová cvičení a posvátné mantry kundalini jógy jsou skvělé pro ztišení mysli. Také zpomalení našeho dechu pomůže zklidnit neposednou mysl. Příště, když se vám mysl bude opravdu vymykat kontrole, zkuste si zazpívat posvátnou mantru! Tento uklidňující zvuk vás svými vibracemi snadněji dostane do klidového stavu.
3. Kundalini jóga posiluje sebevědomí a dodá jistotu!
Kundalini jóga vám pomůže si uvědomit vaši hodnotu! Na lekci kundalini jógy se pravděpodobně ocitnete tváří v tvář se svými vlastními omezeními – vašimi vnitřními hradbami – avšak pomocí praxe je můžete zázračně rozpustit! Známý výrok jogína Bhajana,  ‘keep up and you will be kept up’, – ‘držte krok a krok vás bude následovat’, opravdu funguje. Po splnění výzev cvičení kundalini jógy se mnohé z životních výzev stanou méně vyčerpávající.
Sebevědomí a důvěra, kterou získáte praktikováním kundalini jógy, vyvstává z hloubky uvnitř. Nezáleží na vnějších okolnostech. Je to důvěra, která pochází z toho, že máte skutečný prožitek spojit se se zdrojem světla a lásky, a to je mnohem hlubší než váš omezený vjem vašeho ‘já’. Když se skutečně cítíme hodni štěstí a úspěchu, dokážeme uskutečnit naše nejhlubší sny.
4. Kundalini jóga spojuje s Božským!
Kundalini jóga vám pomůže ‘nechat jít’, ‘pustit’ a žít bez připoutání. Budete pracovat s tělem, myslí a duší způsobem, který integruje jednotu s vesmírem. To vám umožní pocítit spojení s vyššími oblastmi, a právě to vám pomůže důvěřovat sobě a uvědomit si, že naše čistá podstata je za jedno s Božským. Když důvěřujeme sobě, zbavujeme se připoutání. Začínáme dávat a přijímat energeticky.
Učíme se krásu dávání tím, že umlčíme neustálý rozhovor v mysli. Přestáváme ‘dělat’ a místo toho si ‘dovolíme’. Naučíte se, že touha našeho srdce pochází od Božského a tak si najednou uvědomíte, že nepotřebujete souhlas ostatních, abyste ctili svou vnitřní pravdu – váš Sat Nam. Když se osvobodíte od očekávání druhých, začnete přitahovat lásku do vašich životů právě tím, že lásku začnete dávat.
5. Kundalini jóga pomáhá budovat sílu a odolnost!
Naše skutečná síla pochází z energie našeho nitra, nikoliv z našich svalů. Pokud jsou naše energetické rezervy nízké, cítíme se slabě v těle i duchu a naše schopnost vytrvat v náročných životních situacích se snižuje. Díky pravidelné praxi kundalini jógy rozvinete hluboké jádro prány – životní síly – a zásobu lásky uvnitř. To vám dodá sílu potřebnou k uspokojení každodenních životních potřeb.
Cvičení jako ‘Ego Eradicator’ pomáhají uvolňovat tok energie prostřednictvím těla a mysli. Pokud energie proudí, je nám najednou k dispozici neuvěřitelná síla. Tato energie nám tu vždy byla k dispozici, ale byli jsme odděleni od našeho vlastního světla.

Život vám možná bude dávat výzvy, které se nacházejí ve vašem vnitřním energetickém poli. Tím, že uvolníte vnitřní energetickou blokaci, dojde ve vašem životě k uvolnění. Tato mikro a makro paralela je tajná síla toho, jak vám kundalini jóga umožní vytvořit životy, které si přejete. Když se zbavíte ‘zranění’ a budete vibrovat láskou, přitáhnete více lásky. To je zákon vědy (kundalini jógy).

Leave a Reply