+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

23 May 2017

Koučink a jeho význam v našem životě

//
Comments0

Každý člověk na světě v sobě hluboko ukrytý dar splnit si všechno nejsem dost dobrapo čem touží. Tento dar, ale neumí sám plně využít. Někdy je důvodem neznalost sebe sama, nedostatek lásky, nízké sebevědomí či mnohé další. Potřebujeme tedy někoho, kdo nám s tím problémem pomůže. Tím pravým člověkem pro nás může být právě kouč…

Proč koučink?

Koučink nám pomáhá hledat individuální řešení pro náš problém. Realizuje naše cíle, umožňuje nám život v harmonii, organizuje náš životní chaos i seberozvoj . Pomáhá nám zbavovat se stresu, mentálních bloků či životních krizí. Kouč nám tedy pomáhá dostat se z místa, kde nyní jsme, na místo, kde by jsme chtěli být. To vše za pomoci koučovacího rozhovoru jako vedení, koučovacích technik jako metod a klíčů k odemykání našich nejtajnějších komnat. Součástí jsou i výzvy, které klienta posunují k jeho cíli. Koučink nám tedy pomáhá zlepšit naše schopnosti, dovednosti a může nám také pomoci s našimi změnami či rutinou. Zaměřuje se tedy na hledání řešení v budoucnosti. V případě psychických problémů jako je deprese či schizofrenie, je lepším řešením terapie. Koučink nám v tomto směru moc nepomůže.

Terapie (kterou lidé často s koučinkem zaměňují) se zaměřuje především na naše psychické či psychosomatické problémy. Řešení těchto problémů se nachází převážně v minulosti. Mimo komunikace jsou zde využívány také různé komunikačně pohybové metody.

Bez práce nejsou koláče

Projít koučinkem není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdá. V případě, že se rozhodnete jít tímto směrem, vydáte se na cestu dlouhou, trnitou a plnou nástrah. Předem je třeba si ujasnit co od této cesty očekáváte a jestli-že čekáte, že kouč za vás vyřeší všechny vašeWoman-overcoming-a-challenge těžkosti, jste na omylu. Nebude vás tahat z bryndy, ale nechá vás v tom pěkně vykoupat. V případě, že na cestě spadnete, je zde proto, aby vám pomohl vstát, ale nebude vás zvedat, pomůže vám překonat vaše výzvy.  Zní to tvrdě, ale je to ten nejlepší krok k seberealizaci a úspěchu. Nakonec po překonání těchto nesnází se dostaví vytoužený a trvalý efekt a to za to přece stojí. Tak jak se říká: „s chutí do toho a půl je hotovo“.  

Chceš vyzkoušet koučink? Domluv si první sezení zde.

Autorka: Zdeňka Kudová

Leave a Reply