+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

Kdo je nejdůležitější člověk ve vašem životě?

21 Jul 2015

Kdo je nejdůležitějším člověkem vašeho života?

//
Comments0

Pojďme si na začátek dnešního článku udělat malý test. A to test: Kdo je nejdůležitějším člověkem vašeho života.

Nejlépe se zavřenýma očima se zamslete, a napište jméno jednoho člověka. Toho, který je opravdu ve vašem životě TEN NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.

Máte? Otočte si papír lícem dolů, nebo si ho položte bokem. A můžete pokračovat ve čtení. Za chvíli se k němu vrátíte.

Přemýšlíte jaká byla správná odpověď? Koho jste napsali? Svého partnera? Dítě? Rodiče? Někoho dalšího?

Většina žen, pokud vím, má tendenci napsat svého partnera nebo své děti. Ovšem postavení našich priorit v životě je stejné, jako v letadle: Ne nadarmo říkají při ukázce s nasazováním masek: Nejdříve nasaďte dýchací masku s kyslíkem sobě a až pak dítěti. Je to logické, jelikož když se dospělý nejdřív postará o dítě a pak omdlí, dítě bez něj stejně nepřežije. Tato skutečnost ovšem neplatí jen v letadle, nýbrž v celém životě.

Pokud je pro Vás ten nejdůležitější člověk na světě kdokoliv jiný než Vy sami, měli byste se nad sebou zamyslet. Není to nic proti Vám, jen je potřeba si tento fakt uvědomit a pracovat s ním. To můžete zase jenom Vy.

Možná si říkáte, že je to sobecké myslet prvně na sebe. Je přeci třeba uspokojit potřeby ostatních, aby byli spokojeni a v druhé řadě také proto, aby nás za to měli rádi. To je ovšem kapitola sama pro sebe.

Byli a jsme vychováváni neustále tak, že máme myslet na ostatní. Nemáme být sobečtí a raději se obětovat pro druhé. To je to správné. Oběť přináší pouze další oběť. A tou jsme my samotní. Jsem si jistá, že to nejlepší řešení pro Vás je také to nejlepší řešení pro všechny ostatní. Pokud prvně myslíte sami na sebe, můžete být spokojení sami a tím pádem máte chuť delat radost i ostatním, bez toho, aniž byste očekávali, že oni vám to budou oplácet. A tam se dostáváme do čistého bezpodmínečného dávání.

Povím Vám teď příběh jedné mé klientky. Před tím, než ke mně začala chodit a po tom. Porovnejte si tyto dvě zdánlivě odlišné ženy sami.

Můžeme jí říkat Eliška. Má dvě děti. Jsou pro ni všechno. Dokud měla jedno dítě, bylo to dobré. Věnovala se holčičce na maximum, četla, zpívala, hrála si do roztrhání těla. Ve zbylé trošce času se věnovala manželovi. To ještě šlo. Jenže pak se jí narodila i další holčička. Najednou se požadavky na “věnování se do roztrhání těla” zdvojnásobily. Po několika měsících zběsilé snahy vyhovět všem si uvědomila, že už to takhle dál nejde a že vyčerpáním padá na zem. Požádala proto manžela o pomoc a tím se dostala ke mně na sezení. Musela se zastavit v rámci zachránění sama sebe. Už prostě nemohla dál. Problém byl, že stavěla na první místo někoho jiného než sebe samu a tím pádem si nebyla jistá svými vlastními hranicemi.

Po několika měsících věnování se sama sobě a meditačním technikám milá Eliška zjistila… Mít manžela a 2 děti je krásné. Všechny je miluje. Ten nejdůležitější člověk pro ni je nyní ONA SAMA. Vůbec to neznamená, že by se jim nevěnovala nebo že by pro ně nic nedělala. Naopak. Kdo ji zná, tak ví, že dělá pro ně maximum. Rozdíl je v tom, že nyní si je vědoma své vlastní hodnoty a umí si stanovit své vlastní hranice. Jistě, někdy je to náročné. Provoz se dvěmi dětmi a dvěmi nevlastními vyžaduje určité množství práce a času, to je jasné. Vždy si je ale vědoma sama sebe a myslí na svůj vnitřní klid. Nepotřebuj již nic nechávat dojít do krajnosti, kde by musela projevit svůj hněv na dětech či manželovi. V momentě, kdy tuto tendenci má a chce dát přednost manželovi před sebou, ikdyž je stejně tak unavená jako on a nabízenou pomoc odmíta, odskáče to tím, že skončí vyčerpáním a na prahu všech sil hned den následující. Tam si znovu uvědomí, kdo je pro ni ten nejdůležitější člověk na světě. V ten moment dá manželovi své dvě zlatovlásky a jde se věnovat meditaci. Načerpá sílu a může být opět tou skvělou matkou, manželkou a zářivou ženou plnou něhy, lásky a laskavosti. Takové jsme všechny, jen jsme občas zabaleny do balastu hněvu, vzteku, strachu či emocionální bolesti, která nám nedovolí laskavé chování projevit.

Proto pokud si chcete věnovat to nejlepší, začněte již dnes s chvilkou pro sebe. Uvítá to nejen váš manžel, spolupracovníci či vaše děti, ale všichni lidé kolem vás. Budete zářit. A to je poslání nás všech. Zářit lásku kolem sebe.

Na závěr si můžete otočit svůj papírek. Zhodnoťte znovu to, co je tam napsáno a napište si, že ten nejdůležitější člověk pro Vás jste Vy. A napište to znovu: “Ten nejdůležitější člověk v mém životě jsem JÁ.” A ještě znovu. A napište to tolikrát, kolikrát to bude potřeba, abyte si to skutečně uvědomili.

Pokud se chcete zbavit překážek, které vám brání se nyní na první místo v životě postavit, chcete překonat negativní emoce jako je vztek, hněv, smutek či strach, pak mě kontaktujte. Ráda vám v tom pomohu. Domluvte si schůzku:

Info@zuzzihusarova.cz

Můj workshop Čaj s koučkou, ve kterém se podíváme na vaše životní téma, ve kterém se chcete posunout můžete navštívit ZDE.

Leave a Reply