+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

Jak zvládat léto bez nachlazení?

V létě jsme často vystavováni změnám teplot. Z vychlazené kanceláře do žhnoucí ulice, a naopak z příjemně studeného auta do kanceláře, kde klimatizace naopak chybí. To je jeden z důvodů, proč nás zastihnou letní rýmy, angíny a kašle. Přínosy pravidelné, byť krátké meditace jsou už velice známé. Dnes se podrobně podíváme na jeden z nich a tím je zvýšení imunity.
16 Jul 2015

Jak zvládat léto bez nachlazení?

//
Comments0

V létě jsme často vystavováni změnám teplot. Z vychlazené kanceláře do žhnoucí ulice, a naopak z příjemně studeného auta do kanceláře, kde klimatizace naopak chybí. To je jeden z důvodů, proč nás zastihnou letní rýmy, angíny a kašle.

Přínosy pravidelné, byť krátké meditace jsou už velice známé. Dnes se podrobně podíváme na jeden z nich a tím je zvýšení imunity.

Studie hovoří jasně- tělo je propojené s myslí

V uplynulých letech proběhlo mnoho výzkumů na to, jak je tělo propojené s myslí. Už to není pouze teorie, ale vědecký fakt, který je podložený čísly a tabulkami. Jaký má vliv meditace na naše zdraví bylo prozkoumáno v několika z nich. Při meditaci pracujeme s naší levou mozkovou hemisférou. Zvýšená aktivita v této části mozku má na svědomí zvýšenou produkci obraných látek.

Jak bylo uvedeno ve studii University of Wisconsin:

Pravidelná meditace může vést ke zlepšení imunitního systému těla. Rovněž rozvíjí funkčnost mozku formou elektrické aktivity.

V rámci výzkumu měřili vědci množství protilátek v tělech pacientů nakažených chřipkou. Dle výsledků měli pacienti, kteří se věnovali meditaci alespoň dva měsíce, výrazně více protilátek. Test proběhl řádově na tisících dobrovolníků.

Kromě známých přínosů meditace jako je větší uvědomění si sebe sama a ukotvení mysli v přítomnosti, je tedy meditace rovněž způsobem, jak zůstat fit. Když vědomě věnujete více pozornosti svému tělu, samo vás navede na to, co zrovna nejvíc potřebuje. Ať už je to více spánku nebo méně času u počítače.

Naše tělo je jediné, které máme. Pečujme o něj. Meditace je jednou ze snadných cest. Ať už tradiční, nebo meditace v chůzi.

Krásný den plný energie přeje Zuzzi

NOR_7199

 

Zdroj: holosync.cz

Leave a Reply