+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

12 Sep 2018

Jak vědět co je to správné povolání pro mě

//
Comments0

Začnu s příběhem jednoho klienta. Přišel ke mně s nerozhodností a váhavostí, která ho poslední měsíce užírala.

“Chci pomáhat lidem. Tak bych měl asi studovat psychologii. Ale když ono je toho tolik, co mě baví. Jak se mám rozhodnout správně?

Když přišel za mnou na koučink, položila jsem mu otázku: “Jak víš, že je psychologie to pravé pro tebe?” “No, myslím si, že tam najdu ty správný nástroje pro to, abych mohl pomáhat lidem.”

Moje následující otázka byla: “Byl jsi někdy u psychologa?” Ne, zněla jeho odpověď.

To mi stačilo. Po chvíli pokládání dalších otázek, pozorování jeho face a body language jsem věděla, že to byl sen jeho rodičů a on chtěl být uctívaný a milovaný. Přitom jeho sen bylo úplně něco jiného. Ale nevěřil si na to.

Když mi bylo 18, myslela jsem si, že je dobrý nápad studovat ekonomku a pak být úspěšná manažerka, která bude vést porady, vydělávat hodně peněz a chodit v kostýmku. Ovšem ani jsem netušila, že je to něco, co moje duše bytostně nechce a když jsem se jí stala, moje tělo mi to dalo jasně najevo- úzkosti, nespokojenost, nedostatek energie a utápění se ve vlastních emocích.

Někdy je těžké vyslyšet, co to naše vnitřní já opravdu chce. Někdy naše hlava je ta, na kterou dáme jako první a ten malý hlásek se může snažit o co chce, ale my na něj nedáme.

V momentě, kdy jsem se setkala poprvé s koučinkem jsem pochopila, že je to nejúčinnější technika, jak přijít na to co opravdy chci a hlavně získat potřebné kroky a v některých případech i odvahu to začít opravdu dělat.

Vidím to obzvláště u mladých lidí. Studují jednu školu, po dvou letech je přestane bavit a jdou studovat další. Namísto pár hodin koučinku, kde by si ujasnili směr a ušetřili si 2 roky života, bloumají z jedné školy na druhou.

Jak tedy vědět, jestli je to pro toto povolání pro mě?

3 TIPY PRO TEBE:

  • Jít na koučink a zjistit, co je pro tebe to, na co máš opravdu talent
  • Pokud víš co chceš, ale nemáš dostatek odvahy, zpracovat si na koučinku svoje strachy, které tě brzdí
  • Pokud víš co chceš, ale nevíš, jestli tě to bude bavit, běž si to někam vyzkoušet, na praxi, nebo jako klient

Než jsem se já osobně pustila do koučování, byla jsem u několika koučů, zjistila, že je to něco, co mi osobně změnilo život a rozhodla se pro trénink v několik zahraničních zemích.

Proto ti doporučuju udělat to stejné.

Jak říká jeden můj oblíbený britský autor:

I přes to, že cítíš strach, jdi do toho.

Leave a Reply