+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

25 Jun 2019

Diety nefungují! Hubnutí je v hlavě!

//
Comments0

Myslíš si, že díky takové či makové dietě zhubneš? Můžu ti už teď říct, že jsem to zažila! Když jsem vážila 70kg, udělala bych všechno, jen abych zhubla. Zdravě jsem se stravovala, chodila jsem pravidleně cvičit, ale váha se hýbala hrozně pomalu! Chceme všechno hned a nejlépe včera, to je pravda. Jenže pokud nemáme sami se sebou trpělivost, výsledek je úplně opačný!

Jedná známá absolvovala několikrát speciální Oxford diety a vždy ji vidím za rok zase o pár kilo tlustší. Proč? Protože neřeší podstatu, ale jen to, co je vně- jídlo!! Ale jídlo není všechno. 

Jasně že je jídlo důležití, ale existuje ještě něco důležitějšího, co nám opravdu pomůže zhubout! A to je naše vlastní hlava. Je důležité zjistit, co si vlastně o hubnutí, svém těle a jídle myslíte a jestli jsou to smýšlení vesměs podporující vaše rozhodnutí zhubnout, nebo ne. Zjistěte si, proč jíte, když jste vlastně najedení a jíst ve skutečnosti nemusíte. Cítíte, že vám něco chybí?

Když to neuděláte, tak pak stojíte naštvaní, že jste zase snědli tabulku čokoládu a dieta je v pr…

Přitom to není neúspěch, ale nepřipravenost a nevědomost. Jednoduše jste si nezjistili váš současný stav. Takže nevíte, jak a proč reagujete tak, jak reagujete. Ani přesně nevíte, kam jdete a jak tam máte dojít.

 

1 KROK PŘI HUBNUTÍ:

Zeptejte se sami sebe, co si vlastně o hubnutí myslíte. Je to těžké? Myslíte si, že můžete skutečně uspět? Velmi často si totiž myslíte některou z následujících věcí:

Nikdy nezhubnu.

Hubnutí je těžké a zase přijde jo-jo efekt.

Hubnutí je odříkání a utrpení.

Hubnutí mě nebaví.

Nikdy nebudu mít vysněnou postavu.

Nedokážu to.

Uznejte, s takovým přesvědčením ani hubnout nejde. To se nedivte, že se vám stane to, co si myslíte.

Po zjištění, co si myslíte, je důležité tyto věty změnit, nahradit vhodnějšími nebo jim dát jiný význam. Jednotlivé metody učím při na NLP koučovacích sezeních nebo je zmiňuji na víkendových pobytech. Pak odpadnou zbytečné bloky a začne se vám hubnout lehčeji.

Malou ochutnávku změnové metody si můžete vyzkoušet zde. Jde o metodu NLP, zvanou PŘEDSTAVA.

Tu používám hlavně tehdy, když mě někdo rozčílí nebo když nejsem spokojena s danou situací. A jak na ni?

  1. Nejdříve si vybav člověka, nebo situaci, která tě rozčiluje nebo je ti nepříjemná. Vytvoř si představu této osoby (situace) ve své mysli a všímej si vlastností, které má. Jak je osoba veliká, jak vypadá, jaký má obličej, co říká, kde se nachází. Taky je důležité, zda má představa nějakou barvu. Zda je černobílá nebo barevná.
  2. Až máš představu vytvořenou, tak ji vem (třeba v podobě obrázku) a pokud je barevná, tak z ní udělej černobílou představu.
  3. Další krok je zmenšování představy. Zmenšuj ji, až je obrázek co nejmenší.
  4. A pak ji odhoď do dálky. Můžeš ji zmačkat jako papírovou kuličku. Je velice důležité, abys vnímala své pocity. Tím, jak představu vzdaluješ, tak pocit slábne.
  5. Několikrát tuto scénu s odhozením opakuj. A všímej si, jak se mění představa a pocit.

Tak, máme první krok. Už víte, co si myslíte o hubnutí a naučili jste se metodu Představa. Druhý krok je změnit toto smýšlení a to s vámi ráda udělám na hubnoucí terapii prostřednictvím NLP nebo na některých víkendových pobytů.

 

Leave a Reply