+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

Co nám nejvíce chybí v životě?

22 Jul 2015

Co nám nejvíce chybí v životě?

//
Comments0

“Můj život je skvělý. Nic mi v mém životě nechybí. Ne, opravdu mi nic nechybí.” řekl a podíval se smutně dolů, jako by si to bál sám sobě přiznat.

Pravdou je, že si snažíme sami sobě namluvit, že nám nic nechybí.

Pocit číslo jedna, který převládá v ČR je starost. Není to strach. Je to starost, že jsem nedodělali všchno, co jsme měli naplánované na den, starost o to, jestli jsme odpověděli na všechny emaily, starost o to, co si o nás druzí pomyslí, starost o to, co bude se světem, s naším životem, s naší prací. Tato emoce nám nedovolí si stoprocentně užívat to, co děláme v danou chvíli.

Cílem tohoto článku je si uvědomit, že to co máme v životě je již úžasné. Stačí si přestat dělat starosti o to co může nastat v budoucnu a je třeba se zaměřit více na přítomný okamžik.

Co je tedy to, co nám v životě opravdu chybí? Odpověď je čas. Ne jen čas jako takový, ale čas věnovaný sami sobě. Čas, kdy si dovolím cítit, vnímat, snít, slyšet, sednout si, zastavit se a rozhodnout se, pro co jsem zapálený, co opravdu chci.

Většina lidí pouze reaguje na situace v jejich životě. Netvoříme si je podle toho, jak chceme. Chceme zvládat všechno, starat se o rodinu, být šťastní, mít dobrou práci, dělat to co nás baví. Pokud si dáme jeden jediný dar, dar času: čas přemýšlet, být, být sami se sebou, tak aby mysl a tělo mohly spolu spolupracovat. Pokud ne, můžete se snažit sebevíc, ale uvnitř se budeme cítit prázdní. Budeme vnitřně cítit stres.

Psychologický, emocionální a fyzický posun můžeme udělat jedině tehdy, pokud si začneme věnovat čas a tvořit si tak úžasný život. Máte skvělý život? Skvělý zdroje, iphone, plazmovou televizi, krásné auto, dům, to ano. Ale život? Co vidíte kolem sebe, když se podívate je především stres. Proč v ČR stoupla spotřeba antidepresiv ze 3 milionů balení na 6 mil? Důvod je jednoduchý. Život, který vedeme nám nepřináší naplnění. Děti jsou dnes mnohem větší, než byly. Bojujejem s obezitou nejen u dětí, ale také u dospělých. Každý třetí Čech se potýká s nadváhou. Zaplňujeme svůj smutek, samotu, lítost, zlost, vztek a strach jídlem, drogami, všemožnými aktivitama a činnostmi, abychom se nemuseli zastavit a vidět, jaký život žijeme. Snažíme se rozptýlit hudbou, nabudit kofeinem, naladit náladu alkoholem. Neříkám, že je na tom něco špatného. Nicméně to není forma, kterou můžeme dosáhnout vnitřní naplnění a spokojenost. Život se neustále hýbe. Buď vstoupíme do této řeky a necháme se nést a nebo nás to unese, bez toho, aniž bychom si určili svůj vlastní směr.

Většinu času strávíme tím, že se staráme o to, co druzí. Co kdo řekl a udělal, co na moje chování někdo řekne, co si pomyslí, namísto udělat si čas sami pro sebe.

Stres pochází z toho, že dáváme věcem více důležitosti, než ve skutečnosti mají. Namísto toho, abychom se zeptali sami sebe, co je to co chci dnes vytvořit, necháváme se strhnout událostmi, které se na nás balí ze všech stran. Maily, telefony, schůzky, FB, twitter, instagram, zprávy o imigrantech z TV, rádia, novin, které vytváří ještě více strachu a uzavírají nás do sebe.

Nejde o to, se od tohoto světa odpojit, jde o to, žít s ním v souladu. Je velice jednoduché odjet do himalájského kláštera, ale mnohem těžší je žít v klidu uprostřed rušného města. Problémy v našem životě budou vždy, jen díky našemu emocionálnímu, duchovnímu a fyzickému rozpoložení můžeme na dané situace reagovat odlišně. S odstupem a nebrat si situace osobně, ale s nadhledem je řešit.

“Ale kdy si mám udělat čas sám pro sebe? Mám spoustu věcí, které jsou nesmírně důležité. Odpovědět na maily, vyřídit papíry, starat se o rodinu…..”

Všichni máme to, co máme. Všichni máme stejně času. Pokud se chceme někam posunout, připusťme si, že pokud si vyhradíme určité množství času každý den, který věnujeme sami sobě, pak můžeme vidět v našem životě změnu a výsledky. Pokud následujete masu, pak budete žít život, kde není opravdový směr a smysl. Je to místo, kde nikdo nechce žít, ale většina lidí žije. Pokud chcete víc od svého života, udělejte rozhodnutí. Vím že moje tělo, můj vztah, moje finance, moje práce nebude perfektní ze dne na noc. A budou zde lidé, kteří nás budou kritizovat. Jsou to lidé, kteří se bojí mnohem více než my, udělat krok proti proudu. Je to součást života. Možná nám budou říkat, že jsme se zblíznili. Avšak pokud máme jasný cíl, je lehké si za ním jít.

Co můžeme tedy udělat dnes, abychom mohli začít tento proces vnitřního naplnění a spokojeného života?

První věc, kterou si musíme uvědomit, že být naplněný neznamená mít více peněz. Existuje spousta bohatých lidí, kteří jsou neštastní.

Nepřijde to z nového vztahu, ani z jiné práce, aní z toho, že budete mít vice peněz. Nepřijde to zvenčí. Přijde to zevnitř.

Začněme proto dneska s něčím malým. Věnujme si pět minut tím, že zavřeme na chvíli oči tam, kde nyní jsme a zaposloucháte se do tlukotu svého srdce.

Uvidíte, že je uvnitř vás mnohem víc, než si myslíte!

Leave a Reply