+420 775 152 006
info@zuzzihusarova.cz

6 Zář 2017

Posílení vnitřní síly

//
Komentáře0

Máš ve zvyku neustále odkládat věci, které je nezbytné vykonat?

Jsi nervózní, kdykoli máš někde vystoupit, říct svůj názor nebo požádat o to, co chceš?

Postrádáš energii rozhýbat se?

Stává se ti, že uděláš chybu a máš z toho tak špatný pocit, že upadáš do stále hlubšího pocitu viny a vzteku? Cítíš se pak rozhněvaná sama na sebe a nemůžeš se z toho dostat?

Jestli jsi odpověděla kladně jen na jednu z výše uvedených otázek, bude se ti líbit tento článek a metoda první pomoci POSÍLÉNÍ SVÉ VNITŘNÍ SÍLY. Je snadný a zabere 3-5 minut. Je to vynikající způsob, jak změnit svůj hněv a kritickou mysl, která ti neustále říká, co jsi udělala špatně na osobní sílu a motivaci.

Většina lidí žije v domnění, že jejich hněv na sebe samé, pramení z nízké sebeúcty. Nemohou být ovše dál od pravdy. Skutečný zdroj tvého hněvu zřetelně vychází najevo v tomm, čemu říkám Řetězec od hněvu k síle. 

Řetězec od hněvu k síle 

Hněv

Nemám

Chci

Zasluhuji si

Sebeláska

Osobní Síla

IMG_6850

Jestli se rozčílíš, je to proto, že jsi něco nedostala. Chtěla jsi ocenění tvé práce, nedošlo k tomu. Chtěla jsi pomoc od tvého syna, nedošlo k tomu, chtěla jsi se milovat s manželem, ten odmítne a tebe to rozčílí…

Je tedy zřejmé, že kdyby jsi netoužila po věcech, který jsou ti odepřeny, nerozčílila by ses. To znamená, že pod tvým hněvem je pocit „chci“. Jedná se o úroveň tvých tužeb, přání, snů.

Jestliže něco chceš, máš pocit, že si to zasluhuješ. Pod tvými sny je tedy pocit „zasluhuji si“, aby se splnily, protože jinak bys je vůbec neměla.

Proč si myslíš, že si zasluhuješ, aby se tvoje sny plnily? Protože „se máš ráda“. Máš vysoké mínění o své vlastní ceně. Toto je zdroj tvojí osobní síly. Pod pocitem, že si zasluhuješ, aby se tvoje sny splnily, je tvoje láska k sobě samé a pocit osobní síly. Kdybys neměla ráda sama sebe, bylo by ti jedno, že jsi nedostala to, co jsi chtěla a nikdy by ses nerozčílila.

„Pokud popřeš svoje pocity hněvu, popíráš taky skutečný zdroj síly, který praví : “ Zasluhuji si být šťastná, spokojená a milovaná.“

Jak účinkuje proces posílení vnitřní síly

První krok: Vyjádření hněvu na sebe sama

Druhý krok: Vyjádření tvých přání a tužeb

Třetí krok: Vyjádření pozitivních, láskyplných emocí k sobě samé

Kdy provádět proces

 • když se dopustíš chyby
 • zmeškáš příležitost
 • zklameš sama sebe
 • nedodržíš svůj slib
 • cítíš se nervózní
 • máš důležitou schůzku
 • chceš posílit svoji energii a zapůsobit

Kde provádět proces

 • ráno po probuzení, na začátku dne
 • ráno v koupelně u zrcadla
 • nahrát si do telefonu
 • kdekoli budeš chtít

Jak dlouho celý proces trvá

 • několik minut (3-5 minut)

Jak se budeš cítit po procesu

 • fantasticky! Plná síly!

IMG_6849

Příklad: Jana pracuje u jisté firmy a navolává makléřům schůzky. Nedostává za to náležitě zaplaceno a má už po krk pracovat zadarmo a neustále je upozorňovat na to, že jí ještě neposlali platbu. Nedovede se dostatečně prosadit, neřekne všechno co by měla, nedokáži obhájit svoji práci. Proto se rozhodne před napsáním dalšího emailu makléřům o dlužné částky provést tento posilovací proces. Podívejme se, jak to dělá.

1.Krok: Rozhněvat se sama na sebe 

Vyslov nahlas svůj vztek a agresy a obviň se za situaci, která tě rozčílila. Použij fráze jako:

„Nesnáším, když…“

„Jsi taková…“

„Unavuje mě tvoje…“

Nekřič na sebe, ale nebuď ani v těchto větách lhostejná! Dokud nejsi přesvědčená o tom, co sama sobě říkáš, nepocítíš úlevu od hněvu. Ve svých větách musíš říkat „ty“ ne „já!“. To ti umožní namířit svůj hněv ven a né dovnitř.

Neříkej: Nenávídím se za to, že se sebou nechávám tak zametat!

Říkej: Nenávitím tě za to, že se sebou necháváš tak zametat!

Janin hněv : “ Jano, nesnáším když každé ráno vstaneš a vidím tě, jak se už předem třeseš, aby si o tobě ostatní nemysleli něco špatného! Nenávidím tu část tebe, která je tak zatraceně slabá a vystrašená. Unavuje mě, že neustále dáváš na první místo ostatní namísto tebe! Ukaž svoji vnitřní sílu. Přestaň se schovávat!“

2. Krok: Stimuluj sama sebe vyjádřením toho, co chceš

Stejným tónem hlasu začni motivovat sama sebe. Řekni si, co bys od sebe chtěla. Janina motivace:

Janin stimul: „Chci abys už konečně začla být sama sebou! Abys už konečně řekla, jak to cítíš! Chci, abys jim dnes napsala ve své plné síle. Chci aby po přečtení toho emailu z toho bylo cítit, jak jsi silná! Chci, abys dokázala přesvědčit ve své práci lidi o své síle, ukázala jim konečně svoje hranice a že nejsi žádný poskok! Chci, aby jsi konečně věřila sama sobě! Chci, abys dnes měla ten nejskvělejší den ze všech!“

3. Krok: Povzbuď sama sebe vyjádřením lásky a podpory

Použijte odhodlaný pozitivní tón, je na čase se povzbudit! Vyjádřete svoji lásku a podporu.

„Líbí se mi, když jsi sama sebou…“

„Vím, že to dokážeš a budeš úspěšná..“

„Zasluhuješ si všechno, po čem toužíš…“

Janina Láska a podpora: “ Jano, vždyť ty toho můžeš tolik dokázat! Vím, že máš energii za dva. Líbí se mi, když umíš skloubit svoje podnikání s dalšími aktivitami a ukázat všem, jak jsi schopná a šikovná žena. Zasluhuješ si tunu peněz! Mohla bys být tím nejlepším podnikatelem světa! Vím, že to dokážeš. Jsi velmi pracovitá, spolehlivá a dodržíš vždy slovo. Já ti věřím. Mám tě ráda!“

Tuto metodu si musíš sama vyzkoušet, aby ses přesvědčila, jaký účinek má.

Pokud ji chceš se mnou zkonzultovat, nebo si říkáš že nevíš přesně jak na to, můžeš si se mnou domluvit sezení, a společně to spolu natrénujeme.

JE TO JENOM NA TOBĚ. Ráda ti s tím pomůžu a naučím tě, jak si ji osvojit tak, aby se stala tvojí každodenní pomůckou. Já osobně ji používám denně.

ZUZZI

IMG_6844

Zdroj: Barbara De Angelis

Zanechat odpověď